„Lietuvos metų gaminys 2020“ aukso medalis – KOMBI PLUS gar-LICK

„Lietuvos metų gaminys 2020“ aukso medaliu buvo apdovanotas mūsų įmonės gaminamas produktas – mineralinis vitamininis papildas melžiamoms karvėms (laižalas) su fitobiotikais KOMBI PLUS gar-LICK

2020 m. gruodžio 17 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengtame kasmetiniame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2020“ aukso medaliu buvo apdovanotas mūsų įmonės gaminamas produktas – mineralinis vitamininis papildas melžiamoms karvėms (laižalas) su fitobiotikais KOMBI PLUS gar-LICK . Šis profesionalų įvertinimas buvo suteiktas už produkto šiuolaikiškumą, inovacijų panaudojimą gamyboje, išskirtinę produkto sudėtį, klientų poreikių atitikimą ir kitus privalumus.

Kodėl šis produktas yra toks aktualus melžiamų karvių racione? 

Karvių paros racionas neįsivaizduojamas be mineralų. Jie nuolat išskiriami iš organizmo (ypač vasarą), todėl racioną būtina papildyti įvairias priedais. Vienas iš patogiausių – laižomoji druska, taip gyvūnas gauna individualų mineralų kiekį, kurį sunku kontroliuoti šeriant karves vienodu pašaru. Tai priklauso nuo gyvūno svorio, pieno primilžio, sveikatos būklės, aplinkos sąlygų ir pan., juk kiekvienai karvei mineralų norma skiriasi. Ganiavos periodu būtina atstatyti dėl karščio ar kito pobūdžio patiriamo streso prarastą mineralų kiekį.

Laižaluose esančios mineralinės medžiagos yra būtinos gyvūnų organizmui. Priklausomai nuo mineralų kiekio organizme ir poreikio, jie skirstomi į makroelementus ir mikroelementus. Tyrimų metu yra nustatyta, kad makroelementų yra vidutiniškai nuo 0,4 iki 20 g/kg kūno masės, o mikroelementų – mažiau kaip 100 mg/kg. Makroelementų poreikis svyruoja nuo 1 iki 40 g vienam kg raciono sausosios medžiagos, o mikroelementų – atitinkamai nuo 0,1 iki 50 mg/kg. Jų trūkstant sutrinka medžiagų apykaita ir reprodukcinė funkcija. Svarbiausi makroelementai karvėms yra kalcis, fosforas, natris ir magnis, tačiau tai pat reikalingi ir kalis, chloras bei siera.

Mikroelementų galvijai gauna su pašarais, tačiau šių medžiagų kiekis pašaruose dėl įvairių priežasčių gali būti ženkliai mažesnis. Tyrimų duomenimis normaliam karvių produktyvumo funkcionavimui yra būtini 22 mikroelementai. Reikšmingiausi iš jų – varis, kobaltas, jodas, manganas, cinkas, selenas, molibdenas ir, geležis. Mikroelementai organizmui labai svarbūs. Jie yra biologiškai aktyvių medžiagų (hormonų, fermentų, vitaminų) sudėtinė dalis, dalyvaujantys organizmo biocheminėse reakcijose kaip katalizatoriai

Makroelementų Ca (kalcio), Mg (magnio), P (fosforo) ir Na (natrio) trūkumui kompensuoti UAB „Joniškio grūdai“ gamina laižomus mineralų vitaminų papildus KOMBI PLUS LICK, kurie kliento patogumui parduodami kibiruose arba vonelėse.
Ca (kalcio) kiekis patenkina melžiamų karvių poreikius 50%. Mg (magnio) taip pat nepakankamai gaunama su stambiaisiais pašarais. Mg (magnis) būtinas mikroelementas raumenų funkcijai (ypatingai širdies raumeniui), nervų sistemai. Trūkstant Mg (magnio), karvei atsiranda taip vadinami tetanijos požymiai.
Žoliniuose pašaruose, nors ir yra daug Na (natrio), jo kiekis palaipsniui mažėja, o ganant gyvulius ir jiems prakaituojant, melžiamų karvių poreikis Na (natriui) didėja. Šių mikroelementų disbalansui ištaisyti siūloma naudoti pilnai subalansuotą KOMBI PLUS gar-LICK papildą, kurio sudėtis yra papildyta dar vienu svarbiu pašariniu priedu – fitobiotikais, kuris didina produktyvumą, mažina metano dujų išsiskyrimą, gerina imuninę sistemą ir skatina apetitą.

Daugiau informacijos apie produkto privalumus, sudėtį bei kitas savybes galite sužinoti susisiekę su vadybininku, aptarnaujančiu Jūsų regioną arba produkto puslapyje .