Apie karvių šėrimo naujoves – iš pirmų lūpų

www.manoukis.lt

Mikroelementų naudojimas melžiamų karvių racione leidžia gerokai padidinti jų produktyvumą. Tuo įsitikino kombinuotuosius pašarus ir pašarų papildus gaminančios bendrovės „Joniškio grūdai“ surengto seminaro dalyviai.

Lietuvos pienininkystės sėkmę lemia pasaulyje vykstančios šio sektoriaus industrializacijos tendencijos. Pieno ūkiai pasaulyje stambėja, kartu auga karvių produktyvumas. Tai rodo ir UAB „Litagra“ pienininkystės sektorius. Šiandien UAB „Litagra“ įmonių grupė vienija septynias žemės ūkio bendroves, keturios iš jų: Aristavos ūkis, Kalpokų ūkis, Šešupės ūkis ir Baušų ūkis, verčiasi galvijininkyste.

Norint sėkmingai konkuruoti šiame sektoriuje, būtina diegti inovatyvias gyvulių laikymo, šėrimo, melžimo ir kitas technologijas, tai yra mūsų įmonių grupės prioritetas, – sako UAB „Aristavos ūkis“ direktorius Darius Staškus. Pienininkystės ūkio sėkmę lemia paprasta schema „pašarai-produkcija-pelnas“. Būtent visavertis pieninių karvių šėrimas lemia 60-70 proc. būsimo pelno. Todėl visaverčiam ir subalansuotam pieninių karvių šėrimui bendrovėse skiriamas ypatingas dėmesys.

Siekiant maksimaliai panaudoti pašarų išteklius, gauti daugiau ir geresnės kokybės pieno, reikia daug dėmesio skirti pašarų paruošimui, šėrimo dažnumui, pašarų pateikimo gyvuliams tvarkai ir kitiems šėrimo technologijos elementams.

Galvijų šėrimo pagrindą sudaro aukštos kokybės, ūkyje užauginti ir paruošti stambieji pašarai, teisingai ir ekonomiškai parinkti koncentratai, vitaminai ir mikroelementai bei kiti pašarų priedai. UAB „Joniškio grūdai“ – tai UAB „Litagra“ įmonių grupei priklausanti, kombinuotuosius pašarus ir pašarų papildus gaminanti įmonė. Būtent čia, glaudžiai bendradarbiaujant su „Litagra“ grupės specialistais, pagaminami kombinuotieji pašarai ir pašarų papildai Aristavos, Kalpokų ir kitoms žemės ūkio bendrovėms.

Pasak UAB „Joniškio grūdai“ generalinės direktorės Redos Siaurusaitienės, įmonės specialistai nuolat domisi gyvulių šėrimo naujovėmis. „Nuo šių metų įmonė savo pašarų gamyboje pradėjo naudoti „Trouw Nutrition“ kompanijos mikroelementus. Tai geriausiai gyvulio organizme pasisavinami ir gamtos neteršiantys mikroelementai, kurie lemia pieninių karvių produktyvumą, jų reprodukciją ir sveikatos būklę“, – pabrėžė R. Siaurusaitienė.

JAV mokslininkų duomenimis, šių mikroelementų naudojimas melžiamų karvių mityboje leidžia gerokai padidinti jų produktyvumą. Bendradarbiaujant su pasaulinio lygio specialistais vykdomi ir mokomieji praktiniai seminarai. Toks mokomasis praktinis seminaras įvyko rugsėjo 19-ąją Aristavos žemės ūkio bendrovėje.

Seminaro metu „Trouw Nutrition“ kompanijos atrajotojų šėrimo specialistas dr. Marius Bogdan pasidalijo savo patirtimi su pieninių karvių auginimo specialistais. Praktiniame seminare dalyviai susipažino ir praktikoje išbandė, kaip tiksliai vertinti karvių organizme vykstančius fiziologinius procesus: atrajojimą, gromuliavimą, maisto medžiagų (pašarų) virškinimą ir kt.

Seminare pristatyti UAB „Joniškio grūdai“ gaminami naujausi Kombi Plus serijos pašarų papildai ir laižalai su mikroelementais, gyvomis mielėmis, fitobiotikais bei kitais pašarų priedais, gerinančiais atrajotojų sveikatą ir jų fiziologinius procesus. Produktai skirti padidinti atrajotojų produktyvumą bei produkcijos kokybę.

UAB „Joniškio grūdai“ vadybininkai konsultantai rengiasi pasidalyti įgyta patirtimi su visais gyvulininkyste besiverčiančiais ūkininkais.

VADYBININKŲ KONTAKTAI