APIE ĮMONĘ
Naujienos
Konferencija apie akvakultūros plėtrą ir šėrimo pašarais ypatumus2016-03-25

Kovo 22 d. Bačkonyse įvyko UAB ,,Joniškio grūdai" ir ,,Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos" surengta konferencija ,,Tausi, aplinkosaugos požiūriu tvari ir žiniomis grindžiama akvakultūros plėtra". Konferencija buvo skirta aktualiems klausimams, su kuriais susiduria žuvininkystės specialistai. Tai - žuvų šėrimo ir auginimo įtaka žuvininkystės ūkio ekonominiam efektyvumui, aplinkosaugai bei žuvininkystės produktų kokybei.

 

Konferencijos atidaryme dalyvavo Lietuvos žemės ūkio viceministras Saulius Jakimavičius.

Uždaroji akcinė bendrovė ,,Joniškio grūdai", gaminanti visaverčius pašarus pramoninės žuvininkystės ūkiams, į šią konferenciją pakvietė kompanijos ,,Evonik Nutrition & Care" GmbH lektorių iš Danijos Jens-Erik Zerrahn, kuris pristatė išsamią ir moksliškai pagrįstą karpių, upėtakių ir eršketų šėrimo strategiją. Ši strategija yra pagrįsta amino rūgščių poreikio auginamoms žuvims įvertimu ir tiksliu metionino dozės granuliuotose pašaruose skaičiavimu.

Lietuvos žuvininkystės ūkiai kasmet užaugina daugiau nei 4 000 tonų žuvies, skirtos pardavimui, ir dar 1 600 tonų žuvies jauniklių vandens telkinių įžuvinimui. Populiariausia akvakultūra Lietuvoje yra karpiai, jie sudaro 96 prc. visų žuvų. Be karpių Lietuvos akvakultūros ūkiuose yra auginamos lydekos, lynai, upėtakiai, eršketai ir kt. Lietuva kol kas atsilieka nuo Europos pagal gyvos žuvies vartojimo kiekį. Vienas mūsų šalies gyventojas suvartoja apie 17 kg. žuvies per metus.

,,Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos" vadovas Vytautas Andriuškevičius teigia, kad iki 2020 -ųjų metų Lietuvos žuvininkystės ūkiuose turėtų būti užauginama apie 5 400 tonų žuvies per metus, o pusė pagamintos produkcijos turėtų būti ekologiška.

Eksperto Jens-Eriko Zerrahno pateikta informacija ir kompetentingos konsultacijos buvo labai aktualios tiek Lietuvos žuvininkystės specialistams, tiek žuvininkystei skirtų kombinuotųjų pašarų gamintojams.

© 2019 LITAGRA. Visos teisės saugomos.
Made by:
Klauskite mūsų

0
0
0
0
0