APIE ĮMONĘ
Naujienos
2012 m. birželio 2 d. Viščiukų lesalai – ar nuo jų kokybės tikrai priklauso, kaip auga paukščiai?2012-06-02 2012 m. birželio 2 d.
Viščiukų lesalai – ar nuo jų kokybės tikrai priklauso, kaip auga paukščiai?
Tomas Žalys

Po mėšlyną besikapstančios vištos yra stereotipinis vištų ūkelio vaizdelis ir pasakymas apie „subalansuotą viščiukų ir vištų mitybą“ gali sukelti šypseną.

Bet vis dėlto – ar yra skirtumas, kuo lesinti auginamus paukščius? Marius Steponavičius, ūkio savininkas, auginantis vištas, teigia, kad skirtumas yra ir jis reikšmingas.

„Šiluma viščiukams yra, žinoma, pirmoje vietoje, bet antroje vietoje esantis pašaras yra labai svarbus“, – sakė jis. Prieš trejus metus pradėjęs savo auginamus viščiukus ir vištas lesinti „Joniškio grūdų“ gaminamais „Kombi parašais“, savo sprendimo nesigaili.

„Kai pats kiekvieną dieną augini, čiupinėji, tai ir matai, kaip jie auga, kaip veikia pašaras, – aiškino M.Steponavičius. – Mane tenkina geras kainos ir kokybės santykis. O kokybę parodo geras paukščių augimas“.

Bendrovės „Joniškio grūdai“, priklausančios „Litagros“ įmonių grupei, receptūrininkas-konsultantas paukščių auginimo klausimais Artūras Gimbutas teigė, kad lesalo kokybė yra labai reikšminga viščiukų augimui.

„Norint, kad paukščiai greitai augtų ir racionaliai naudotų maisto medžiagas, juos reikia intensyviai lesinti visaverčiais, kokybiškais lesalais“, – aiškino jis.

Prastos kokybės pašaro rizika – mažesnis viščiukų išgyvenimo rodiklis. O tie, kurie išgyvena, vėliau prastai vystosi, serga. Broilerių augintojams tai reiškia abejotiną mėsos kokybę, dėl to mažesnį pelną.

Todėl „Joniškio grūdai“, gamindami „Kombi“ lesalus, anot A.Gimbuto, kokybei skiria daug dėmesio – naudojamos rinktinės, kokybiškos žaliavos, tokios kaip, kviečiai, kukurūzai, sojų rupiniai, žuvų miltai, augalinės kilmės aliejai.

Griežtai kontroliuojama ir gamybos kokybė – žaliavos pirmiausia yra tiriamos „Joniškio grūdų“ laboratorijoje, o pagamintas lesalas patikrinamas, ar gautieji produkto parametrai atitinka numatytuosius.

„Mūsų lesalai subalansuoti pagal 40 kokybinių rodiklių, tokių kaip apykaitinė energija, baltymingumas, amino rūgščių, angliavandenių, žaliųjų riebalų, makro ir mikroelementų, vitaminų kiekiai“, – dėstė „Joniškio grūdų“ konsultantas.

Ypač svarbu pasirinkti tinkamą, geros kokybės lesalą pirmosioms broilerių gyvenimo dienoms, kad tuo metu optimaliai vystytųsi organizmas ir kaulai. Nuo to labai priklausys, kaip greitai broileriai augs toliau.

„Kadangi viščiukai yra grūdlesiai, optimaliam virškinimui reikalinga stambesnė frakcija nei miltai. Nuo maistinių dalelių dydžio labai priklauso lesalo suvartojimas ir virškinamojo trakto ypač skilvio vystymasis, – paaiškino A.Gimbutas. – Todėl „Kombi“ lesaluose, skirtuose broileriams iki 8 dienų amžiaus, grūdinę dalį smulkiname 1,1–1,5 mm dydžio dalelėmis. Kompaktuojant ir granuliuojant lesalus pasiekiama didesnė masė lesalo tūryje, dėl ko išauga energijos ir maistinių medžiagų kiekis granulėje“.

Be to, pirmomis gyvenimo dienomis paukščių organizme kai kurie fermentai nėra sintetinami, todėl „Kombi“ startiniai lesalai papildyti fermentinėmis kompozicijomis, dėl kurių poveikio padidėja maistinių medžiagų įsisavinimas, sumažėja virškinamojo trakto klampumas.

„Joniškio grūdų“ konsultantas taip pat pabrėžė, kad įsigyjant lesalus, svarbu atkreipti dėmesį į gamintoją, ar jis yra sertifikuotas. Nes pašarų gamyba yra reguliuojama Lietuvos bei Europos Sąjungos norminiais aktais, o kokybė prižiūrima Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos.
© 2019 LITAGRA. Visos teisės saugomos.
Made by:
Klauskite mūsų

0
0
0
0
0