APIE ĮMONĘ
Naujienos
2012 m. liepos 2 d. Sunkioje padėtyje atsidūrusiems pieno ūkiams – pagalbos ranka2012-07-02 Sunkioje padėtyje atsidūrusiems pieno ūkiams – pagalbos ranka
Tomas Žalys

Lietuvos pienininkystės ūkiuose susiklostė sudėtinga situacija. Superkamo pieno kaina mažėja, o pašarai, dėl brangstančių jų žaliavų, dažnai kainuoja vis daugiau. Tačiau kai kurie gamintojai, solidarizuodamiesi su ūkininkais, prisiima brangstančių žaliavų smūgius sau.

Kompensuoja brangimą savo sąskaita

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, gegužę pieno supirkimo kaina buvo net 20,3 proc. mažesnė nei prieš metus, o per mėnesį – gegužę palyginus su šiuo balandžiu, Žemės ūkio ministerijos duomenimis, ji smuktelėjo 13,6 proc.

Tuo tarpu pašarinių grūdų kainos išlieka aukštos, nes sudėtinga 2011 metų žiema bei lietingas ruduo nepagailėjo pasėlių. Baltyminės žaliavos pašarų gamybai per pastaruosius 5-6 mėnesius brango 20-30 proc.

Vis dėlto, kai kurie pašarų galvijams gamintojai patys amortizuoja žaliavų brangimą ir stabdo savo produkcijos kainų augimą. „Litagros“ įmonių grupei priklausančios bendrovės „Joniškio grūdai“ generalinis direktorius Darius Karpavičius teigė, kad įvertinus visus „už“ ir „prieš“ buvo nuspręsta, kad svarbu išlaikyti gerus santykius su ūkininkais.

„Suprantame pieno ūkių savininkus ir jų padėtį, todėl dėl pabrangusių žaliavų išaugusias gamybos sąnaudas kompensuojame pelno sąskaita ir galime sumažinti savo „Kombi“ pašarų kainų prieaugį iki nežymių 2-3 procentų“, – paaiškino D.Karpavičius.

Vis tiek investuoja į kokybę

„Nepaisydami išaugusių gamybos sąnaudų, mes ir toliau aktyviai investuojame į savo pašarų tobulinimą, jų kokybę“, – pabrėžė „Joniškio grūdų“ vadovas. Kaip to įrodymą, įmonė šiam ganiavos sezonui pateikė naujovę – kombinuotuosius „Kombi“ pašarus melžiamoms karvėms, kurių sudėtyje yra „Protogreen“ papildo.

Iš augalų ekstraktų ir eterinių aliejų komplekso sudarytas papildas padeda dalį tirpaus azoto, kuris dėl jaunoje žolėje esančių baltymų, kaupiasi gyvulio didžiajame prieskrandyje ir apkrauna kepenis, paversti neskaidomu azotu. Tuomet sumažėja kepenų apkrovimas, dėl ko gerėja gyvulių sveikata, geriau įsisavinami baltymai, stimuliuojamas ląstelienos virškinimas, auga karvių produktyvumas.

„Būdami ištikimi savo nusistatymui, tobulesnius „Kombi“ pašarus siūlome už įprastų pašarų kainą“, – pabrėžė D.Karpavičius.

Partneriai, ne tik pardavėjai

Anot jo, tokie „Joniškio grūdų“ sprendimai dera su įmonės siekiu būti klientams ne tik pardavėju, bet kolega, kuris nuolat yra šalia ir padeda prireikus, dalinasi žiniomis.

Nors šiuolaikinės melžiamos karvės genetinis potencialas yra žymiai didesnis, lyginant su tuo, kuris buvo prieš dešimt ir daugiau metų, to nepakanka. Mityba ir priežiūra turi lemiamos įtakos gyvulių sveikatai, vaisingumui ir produktyvumui.

Todėl bendrovės specialistai rengia ir padeda įdiegti pažangiausias šėrimo programas ir technologijas, kurios padeda išvengti šėrimo klaidų per visą gyvulio ūkinio naudojimo laikotarpį, padeda tobulinti ūkio bandos valdymą, taip pat individualiai paskaičiuoja šėrimo racionus, rengia receptūras.

„Siekiame būti partneriais. Manome, kad tokiais sprendimais – išlaikydami stabilias kainas sudėtingu metu, aukštą kokybę bei konsultuodami, galime pasiekti abipusės naudos“, – teigė „Joniškio grūdų“ generalinis direktorius D.Karpavičius.
© 2019 LITAGRA. Visos teisės saugomos.
Made by:
Klauskite mūsų

0
0
0
0
0